TS Klinika, ul. Górczewska 228 E, tel. 022 304 18 55, 0 605 088 288, tel./fax 022 304 18 56, e-mail: rejestracja@tsklinika.pl
Badania diagnostyczne
Lekarze specjaliści
Kontakt
Godziny przyjęć
Porady dla pacjentów
 

Praktyczne porady dla pacjentów z ryzykiem wystąpienia zakrzepicy żył głębokich i zatoru tętnicy płucnej


Nie należy bagatelizować nawet błahych objawów chorobowych. W przypadku ich wystąpienia należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Wczesne rozpoznanie choroby decyduje o rokowaniu i skuteczności leczenia.

Przed każdym planowanym zabiegiem chirurgicznym należy ocenić ryzyko wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych. Pacjenci powinni domagać się takiej oceny od swoich lekarzy. W przypadkach, w których ocena ryzyka jest trudna, należy skontaktować się z TS Klinika.

Pacjenci z migotaniem przedsionków narażeni są na wystąpienie udaru niedokrwiennego mózgu, który może zmienić ich dotychczasowe życie. Stosowanie leków przeciwzakrzepowych zmniejsza ryzyko tego typu powikłań. W przypadku występowania migotania przedsionków należy zgłosić się do specjalistów z TS Klinika w celu oceny ryzyka wystąpienia skrzeplinowego udaru mózgu i ewentualnego wdrożenia leczenia przeciwzakrzepowego.
Procedury
przygotowania do badań
Polecane strony