Nowa organizacja i zasady związane z pandemią COVID-19

Informujemy, że jest już dostępne badanie na przeciwciała SARS-CoV-2 w klasie IgG nowej generacji oznaczające ilość przeciwciał zarówno po przebyciu COVID-19 jak i po szczepieniu, podane w nowych, ujednoliconych jednostkach.

 

Pandemia SARS-CoV-2 rozpoczęła się w Polsce w marcu 2020 r. Im dłużej trwa, tym więcej wiemy na temat nowego wirusa, zbieramy doświadczenia i dowody naukowe na skuteczne działania profilaktyczne oraz radzenie sobie z chorobą i jej powikłaniami.

U sporej grupy pacjentów, którzy przed infekcją nie mieli żadnych problemów zdrowotnych, po przechorowaniu COVID-19 występują utrzymujące się objawy chorób serca oraz układu krążenia i, jedne z poważniejszych powikłań, dotyczące chorób płuc. 

Lekarze z zespołu TS Kliniki od lat zajmują się badaniem i leczeniem wymienionych  chorób, a obecnie, w swych macierzystych szpitalach oraz dzięki wymianie  naukowej, pogłębiają swoją wiedzę i doświadczenie także w odniesieniu do pacjentów z długim COVID.

 

Nasi specjaliści udzielają konsultacji, robią badania diagnostyczne w bezpośrednim kontakcie z Państwem, więc aby obie strony czuły się bezpiecznie wprowadziliśmy zmiany w organizacji pracy przychodni, wyposażyliśmy pomieszczenia i pracowników w dodatkowe formy ochrony, m.in. wprowadziliśmy dodatkowo możliwość konsultacji zdalnej z lekarzem, dopasowaliśmy grafiki pracy ograniczające jednoczesną ilość pacjentów na terenie przychodni, wyposażyliśmy pracowników w jednorazową odzież ochronną, posiadamy szybkie testy diagnostyczne weryfikujące dla personelu, mierzymy temperaturę, przeprowadzamy TRIAGE w kierunku COVID-19 pacjentów i osób im towarzyszących w procedurach medycznych.

Pracownicy TS Klinika mający kontakt z pacjentami są zobligowani do zgłaszania nieobecności w przypadku wszelkich wątpliwości zdrowotnych, nawet mimo związanych z tym  konsekwencji  – liczymy na Państwa zrozumienie.

Od naszych Pacjentów oczekujemy stosowania się do obowiązujących zasad mających na celu przeciwdziałanie zarażeniom, takich jak noszenie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu od innych osób przebywających w pomieszczeniach przychodni, punktualność. 

Prosimy także o wcześniejsze umówienie terminu każdej wizyty, badania u lekarza, ale także innych badań typu pobrania krwi, EKG, itp.